Hungarikumok Egyszerűen

Zsolnay Kulturális Negyed

 Indoklás hogy miért hungarikum:

A több mint 11 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően újra életre kelt a porcelánmanufaktúra 5 hektáros területe. A Közép-Európa egyik legnagyobb gyárépület-együttesének rehabilitációja során megvalósuló kulturális negyed tartalmilag négy részre tagolódik. A Míves negyed, az Alkotó negyed, a Gyermek és Családi negyed valamint az Egyetemi negyed. A Zsolnay Kulturális Negyed évi több százezer látogatót fogad, informatív látogatóközponttal, parkolóval, egyetemi közösségi terekkel, vibráló kulturális élettel. A negyed 2012 tavaszától már teljes pompájában és minden funkciójában működik.

Látogatható a Zsolnay-múlt, amely az Amerikából hazatért Gyógyi László gyűjteménye. Ami közel 600 kerámiatárgyból álló tárlat, a Negyed egyik legfőbb művészeti vonzereje: a millenium és a szecesszió korszakának termékeit vonultatja fel. A legkorábbi Zsolnay termékeket felvonultató Rózsaszín Kiállítás, a gyár különböző időszakát bemutató Család - és Gyártörténeti Kiállítás, valamint a Negyedhez legközelebbi dombon eredeti pompájában tekinthető meg, a Zsolnay Mauzóleum a Zsolnai család nyughelye ahol 42 oroszlán őrzi az eozin titkát (kerámiaváz) Az állandó kiállítások mellett az udvar kiváló helyszín fesztiválok és szabadtéri előadások számára.

Itt található az egykori E78-as számú gyári épületről elnevezett, korszerűen felszerelt multifunkcionális rendezvényterem is, ahol koncertek, bemutatók, színházi előadások és kisebb kamara jellegű produkciók várják a fiatalokat és az idősebbeket egyaránt. Különleges építészeti látványosság a volt égetőkemencékben kialakított könyvtár és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának épülete. Itt talált otthonra a Bóbita Bábszínház társulata, és itt épült fel Pécs legnagyobb kiállító terme, amely ma a pécsi galéria részeként az M21 nevet viseli, ahol a kortárs képzőművészet legjobbjainak alkotásai várják a közönséget. A Zsolnai kulturális negyed egyben élettér is. A kellemes időtöltést szolgálják a Kézművesek Utcájának boltjai, kesztyűs, és kerámia műhelyek, vendéglátóhelyek, amik akár épületen belül akár a szabadban, néhány gondatlan óra lehetőségét kínálják.
A Zsolnai márkához kapcsolódó kínálatot további különleges funkciók bővítik, így az abszolút high-tech eszközökkel felszerelt Planetárium és az ifjabb korosztályok körében nagyon népszerű, a fizika rejtélyeit bemutató „Labor-interaktív Varázstér is.

A Zsolnai Vilmos nevét viselő kerámia, és porcelán gyárak sokak szerint Közép-Európa legértékesebb ipartörténeti műemlék együttese. Nagyon fontosnak tartotta új kerámiaanyagok kifejlesztését. Az eozinnak nevezett lüszteres máz technikájának kidolgozásában is közreműködött. Kiemelkedő sikere volt 1878-ban, hogy a párizsi világkiállításon elnyerte a nagydíjat Elengedhetetlenül fontos karbantartani és megőrizni az útókor számára, mivel nem sok olyan eredménye van a magyar iparnak és iparművészetnek, amely nemzeti és nemzetközi szinten is egyértelműen klasszisnak számít.

 

 

 

 

 

 

 

 

- 11 milliárd forint
- 5 hektár
- rehabilitáció
- négy rész.
- informatív látogatóközpont – kulturális élet
- 2012 tavasz

Látogatnivalók
- Zsolnay-múlt– Gyógyi László
- millenium - szecesszió
- Rózsaszín Kiállítás, Család - Gyártörténeti Kiállítás
- Zsolnay Mauzóleum-eozin
- fesztivál-szabadtéri előadások

„Tessékcsak jönni”
- E78- rendezvényterem – koncert – színház
- fiatal-idős
- égőkemence
- Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara
- Bóbita Bábszínház – M21 – kortárs
- élettér
- Kézművesek Utcája
- high-tech - Planetárium - Labor- interaktív Varázstér
 

Zsolnay Vilmos
- kerámia - porcelán gyár
- új kerámiaanyagok
- eozin
- 1878 - Párizs
- útókor
- nemzeti és nemzetközi


Marketing stratégia – 2017
- Mi az a marketing-mix?
- A középpontban a vevő áll
1. Product
2. Price
3. Place
4. Promotion
4 + 1 P - People